Farní pouť do Hájku 28.5.2022

Společná farní pouť z Moravské Třebové do Hájku u Prahy ke svátku Navštívení Panny Marie.
Kdy: sobota 28. května 2022 (Navštívení Panny Marie)
Odjezd autobusu: od muzea v Moravské Třebové v 6:30 hodin.
Cena: 450 Kč/dospělý, 200 Kč/dítě do 15 let
V autobuse nás bude duchovně doprovázet P. Cyprián M. Bobák OFM.

– možnost zakoupení oběda a občerstvení v Bistru U Filipa
– komentovaná prohlídka Kláštera v Hájku
– společná modlitba
Předpokládaný odjezd z poutního místa zpět do Mor. Třebové v 16:00 hodin.
Srdečně zvou bratři františkáni – P. Eliáš OFM a P. Cyprián OFM

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Navs%CC%8Cti%CC%81veni%CC%81_-_plaka%CC%81t-724x1024.jpg.

Klášter v Hájku, se svojí nejstarší mariánskou Loretou v Čechách a na Moravě, prožil chvíle slavné, kdy byl cílem tisíců poutníků ročně, ale prošel též těžkým obdobím, kdy na místo řeholníků a poutníků se stal střeženým objektem s tajnou vojenskou výrobou. Kdysi slavná a krásná mariánská svatyňka se stala zazděným skladištěm. Dnes se i tomuto místu pomalu začíná vracet život. A to jak postupnými opravami, tak i prostřednictvím těch kteří přicházejí, aby při společných poutích, či v soukromé modlitbě svěřili sebe i celé své rodiny do ochrany Panny Marie Hájecké.