Ohlášky

NEDĚLE 15. PROSINCE 2019

3. NEDĚLE ADVENTNÍ
  • V pondělí (16.12.) je ZPOVĚDNÍ DEN, a to dopoledne od 10 do 12 hodin a odpoledne od 16 do 18 hodin v klášterním kostele.
  • Příští neděli, tedy 22. prosince, Vás zveme na tradiční mši svatou v 11 hodin do klášterního kostela, na kterou Vám skauti přinesou Betlémské světlo. Lampičku nebo svíčku si přineste s sebou. Světlo z Betléma bude k dispozici během celého týdne až do Štědrého dne v klášteře bratří františkánů.
  • Ne všichni mají to štěstí, že jim Ježíšek přinese mnoho dárků a je krásné, když máme v srdci porozumění a touhu Ježíškovi trochu pomoci. Kdo byste chtěli stejně jako loni přinést nějaký dárek pro potřebné, pro Vámi donesené vánoční dárky bude příští neděli připravený stromeček u bočního oltáře. Jako loni, červeně a modře zabalené dárečky napoví, pro koho je dárek určen. Neutrální barva dárku bude univerzální.

NEDĚLE 8. PROSINCE 2019

2. NEDĚLE ADVENTNÍ
  • V pondělí je SLAVNOST PANNY MARIE, POČATÉ BEZ POSKVRNY PRVOTNÍHO HŘÍCHU.
  • V pátek je PAMÁTKA SV. LUCIE, panny a mučednice.
  • V sobotu je PAMÁTKA SV. JANA OD KŘÍŽE, kněze a učitele církve.
  • V pondělí 16.12 je ZPOVĚDNÍ DEN, a to dopoledne od 10 do 12 hodin a odpoledne od 16 do 18 hodin v klášterním kostele.
  • V neděli 22. prosince Vás zveme na tradiční mši svatou v 11 hodin do klášterního kostela, na kterou Vám skauti přinesou Betlémské světlo. Lampičku nebo svíčku si přineste s sebou. Pro Světlo z Betléma si také můžete přijít do františkánského kláštera až do Štědrého dne.
  • Již tradičně v květnu příštího roku plánujeme společnou pouť do Medugorje. Termín pouti je 17.-23.5.2020. Přihlašovat se můžete již nyní o. Šebestiánovi nebo v kanceláři kláštera.
  • Po dobu adventu vás zveme na prohlídky farního kostela:

8.12.: 17-19 h. Pěvecká vystoupení, komentovaná prohlídka

15.12.: 15-17 h. Betlém pro veřejnost

22.12.
    : 14-17 h. Vánoční koledy, Betlém pro veřejnost, komentovaná prohlídka

NEDĚLE 1. PROSINCE

1. NEDĚLE ADVENTNÍ
  • Od pondělí 2.12. po celou dobu adventu budou slouženy ranní mše svaté – tzv. RORÁTY, a to každý všední den v 6 hodin a v sobotu v 7 hodin. Z tohoto důvodu již v pondělí nebude po dobu adventu obvyklá mše svatá v 9 hodin. Nedělní pořad bohoslužeb zůstává beze změn.
  • V úterý je PAMÁTKA SV. FRANTIŠKA XAVERSKÉHO, kněze.
  • V sobotu je PAMÁTKA SV. AMBROŽE, biskupa a učitele církve.
  • Po dobu adventu vás zveme na prohlídky farního kostela:

1.12.: 15-17 h. otevřený kostel s možností komentované prohlídky

8.12.: 17-19 h. Pěvecké vystoupení, komentovaná prohlídka