Dívky ze sirotčince v Keni se dočkaly pomoci

Dívky ze sirotčince v Keni se dočkaly pomoci

Míša Přibylová s dětmi z Keni

Na jaře letošního roku absolvovala studentka Michaela Přibylová povinnou zahraniční praxi v Keni, konkrétně v dívčím dětském domově s názvem Our Lady of Grace Children’s Home. Během své práce pro dětský domov se jej rozhodla podpořit prostřednictvím foundraisingové sbírky. „Požádala jsem Vás o podporu v podobě libovolné finanční částky. Sbírka byla ukončena 18. května a podařilo se vybrat neuvěřitelných 78 000 Kč. Do projektu se zapojili obyvatelé měst Moravská Třebová a Luka nad Jihlavou. Celá částka putovala ještě během mého působení v Keni na účet domova Our Lady of Grace Children’s Home. S pomocí místních sester a sociální pracovnice jsme zařídili objednání sportovních bot pro všechny dívky, tedy 130 párů bot značky Baťa. Díky vysokému obnosu peněz jsme se také rozhodli dále podpořit domov koupí sportovních souprav pro nejméně 70 dívek a za zbývající část financí byly nakoupeny flísové bundy pro dívky v předškolním věku. Z celého srdce bych chtěla poděkovat za sebe a za domov všem, kteří se do sbírky zapojili. Svým příspěvkem podpořili nejen můj projekt, ale především usnadnili život dívkám v tamějších obtížných podmínkách.“

Michaela Přibylová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *